Linen care

Lininiai audiniai stebina patvarumu ir ilgus metus nekintančia išvaizda, tačiau norint mėgautis visomis šiomis savybėmis, reikia deramai jį prižiūrėti. Vis dar sklando gandai, jog lininių medžiagų priežiūra itin sudėtinga, tačiau iš tiesų, jiems neteks skirti daugiau dėmesio ─ užteks vadovautis keliais paprastais patarimais.

image-of-linen-materials

Ruošiantis pirmajam lino audinių plovimui, juos reikėtų skalbti atskirai ─ tam geriausiai tiks kiek žemesnė, 30-40°C laipsnių temperatūra ir lengvesnė skalbimo mašinos programa. Po šio skalbimo, lininius gaminius galima skalbti su kitais audiniais, tačiau nereikėtų rinktis aukštesnės nei 40°C laipsnių temperatūros. Jiems galioja ir kitoms medžiagoms būdingi patarimai: rekomenduojama nemaišyti spalvų ir neperpildyti būgno.

Siekiant išsaugoti lininių audinių išvaizdą, patariama nenaudoti baliklių ir skalbimo priemonių, kuriose yra šių elementų. Tokios priemonės tinka tik tais atvejais, kai skalbiamos baltos lininės medžiagos. Atkreipkite dėmesį, jog pirmojo skalbimo metu linas gali šiek tiek (maždaug 4-10%) susitraukti, tačiau pati medžiaga su laiku taps tik švelnesnė bei dar labiau sugeriančia drėgmę.

Lininius gaminius galima džiovinti džiovyklėje (tam pasirenkant žemesnį režimą), tačiau kadangi šie audiniai džiūsta itin greit, jiems pilnai pakanka ir natūralaus būdo. Po skalbimo šios medžiagos susiglamžo. Jei norisi, kad raukšlių būtų kuo mažiau, vertėtų gaminių negręžti (arba tai daryti tik labai silpnai) ir pakabinti taip, kad džiūvimo metu jie dar labiau nesusiglamžytų.

Patartina vengti tiesioginių saulės spindulių ir neleisti džiūti gaminiams pernelyg greitai ir ilgai, kadangi tuomet linines medžiagas lyginti bus sunkiau.

image-of-linen-materials
image-of-linen-materials

Tam, kad lininiai audiniai geriau išsilygintų, šį procesą patartina atlikti tuomet, kai jie dar nėra visiškai sausi – taip pat dažnai pasitelkiamas ir lyginimas garais. Jei lyginsite gaminius šlapius, palikite juos džiūti vėsiame, sausame ir gerai vėdinamame kambaryje.

Lyginti geriausia iš blogosios pusės: tuomet audinys neįgaus blizgumo, o spalvos neišbluks. Rekomenduojama naudoti ne aukštesnę kaip 200°C laipsnių temperatūrą.